Technik farmaceutyczny​

czas trwania nauki 2,5 roku (5 semestrów)

Marzysz o karierze i widzisz siebie w białym fartuchu, mając za misję ochronę ludzkiego zdrowia? Jeśli na to pytanie odpowiedziałeś twierdząco – możesz być przekonany, że kierunek technik farmaceutyczny jest idealnym kierunkiem  dla Ciebie!!
Zapisz się tutaj

Informacje o zawodzie​

Technik farmaceutyczny to osoba, która może wykonywać pracę w aptece bądź punkcie aptecznym. Odgrywa dosyć istotną rolę w społeczeństwie, ponieważ w pewnym stopniu dba o ochronę zdrowia obywateli, jest włączony do systemu opieki zdrowotnej. Szkoły policealne  kształcące słuchaczy na  kierunku technik farmaceutyczny są przeznaczone dla tych osób, których szczytem marzeń jest praca na co dzień w aptece czy innym punkcie związanym z farmacją. 

Miejsce pracy

Technik farmaceutyczny może pracować nie tylko w ogólnodostępnych aptekach ma do wyboru również hurtownie farmaceutyczne, sklepy ze sprzętem farmaceutycznym, sklepy zielarskie oraz laboratoria. Nie może natomiast ubiegać się o pracę w przychodni lub w szpitalu. Technik farmaceutyczny na co dzień wydaje leki, informuje o możliwych zamiennikach, doradza jakie leki wybrać bez recepty, pod okiem magistra farmacji  wytwarza i sporządza produkty lecznicze na zamówienie. Technicy farmaceutyczni pracujący w laboratorium zajmują się przeprowadzaniu analiz medycznych. Ogólnie praca technika farmaceutycznego  to dbanie o dobro pacjentów oraz o punkt, w którym pracuje.


Logo ZMSPDZIENNIK LEKCYJNY

Materiały edukacyjne


Informacje